شیرینی پاتیسری فرانسه

بدون تردید شیرینی یکی از جذاب‌ترین و وسوسه برانگیزترین خوراکی‌های جهان است. طی چند دهه اخیر، پیشرفت های بزرگی در بسیاری از صنایع، از جمله صنعت کیک و شیرینی اتفاق افتاده است. بسیاری از این پیشرفت ها به سبب رشد فن آوری ها و نو‌آوری‌های صنایع مرتبط با کیک و شیرینی بوده و برخی دیگر به دلیل تغییرات ذائقه و سبک زندگی مردم در کشور های مختلف بوده است؛ به نحوی که بسیاری از تحلیل گران اقتصادی، توسعه صنایع کیک و شیرینی را تا سال ۲۰۲۰ با رشد بالایی نسبت به متوسط دیگر صنایع پیش بینی می کنند.

آمارها حاکی از آن است که در سطح جهان مصرف کیک و شیرینی هم‌چنان روند رو به رشدی را داراست. در دنیای نوآوری‌ها یعنی در جهان امروز، دیگر فقط طعم خوب کیک و شیرینی کافی نیست و باید در عین حال بسته‌بندی و ظاهر کیک و شیرینی نیز مورد پسند مشتریان قرار گیرد. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که مشتریان کیک و شیرینی، به تدریج علاوه بر طعم لذیذ و خوب، در امر انتخاب بسته‌بندی و نیز نمای ظاهری این محصولات حساس‌تر می‌شوند.

در میان شیرینی های موجود در جهان، شیرینی های فرانسوی به خاطر طعم فراموش نشدنی خود، از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و امروزه معمولا سعی می شود تا دستور پخت آن در قنادی های معروف به کار گرفته شود. در واقع خوشمزگی و لطافت شیرینی‌های فرانسوی موجب شده است تا تقاضا برای خرید شیرینی های فرانسوی همیشه وجود داشته باشد.تاریخچه‌ی شیرینی فرانسوی

اولین دوره از شیرینی را می توان در قرون وسطی دانست که این امر تمایز بین سرآشپزها را رقم زد. در این دوره کیک و شیرینی‌های تولید شده را صرفا در جشن استفاده می کردند. از دوره قرون وسطی به بعد و با ازدواج کاترین مدیچی با هانری دوم، خوردن شیرینی و غذای سفید پدیدار گشت و در قرن هفدهم، آن اتریش (ملکه فرانسه وقت) اولین شکلات تولید شده را در دادگاه اسپانیا به نمایش گذاشت. این امر سبب گشت تا توجه ویژه ای به محصولات شیرینی در فرانسه شود و لذا به تدریج در قرن نوزدهم، شیرینی های فرانسوی رشد واقعی خود را پیدا کردند. امروزه با وجود تعدد شیرینی های زیاد، شیرینی های فرانسوی به خاطر طعم و کیفیت مطلوب، از محبوبیت شایان و وافری برخوردار هستند و در قنادی های معروف جهان به کار گرفته می شوند.

پاتیسری (Patisserie) فرانسوی، یک نوع نانوایی یا قنادی فرانسوی یا بلژیکی است که متشکل از انواع شیرینی ها است که در زبان انگلیسی به صورت pastry به کار می رود. البته در هر دو کشور، این یک عنوان تحت کنترل قانونی است که صرفا می تواند توسط نانوایی هایی استفاده شود که مجوزهای لازم را داشته باشند.در فرانسه و بلژیک، پاتیسر (pâtissier) یک سرآشپز شیرینی است که یک دوره آموزشی طولانی، معمولا یک کارآموزی را به پایان رسانده و امتحان کتبی را با موفقیت به پایان رسانده است. در کره و ژاپن، اصطلاح pâtissier نیز استفاده می شود.

در کشورهای فرانسه و کانادا، اصطلاح pâtisserie نیز اشاره به شیرینی های تولید شده توسط pâtissier می باشد که شیرینی‌های تولید شده با مواد غذایی غنی هم گاهی اوقات نامیده می شوند. در استرالیا و لبنان، pâtisserie معمولا همراه با کلمات نانوایی یا شیرینی فروشی استفاده می شود و در کشور مجارستان، اصطلاح cukrászda برای اشاره به یک pâtisserie استفاده می شود.

شیرینی فرانسوی یا پاتیسری، محصولات پخته شده لذیذ و رنگارنگ هستند و کره، تخم مرغ و شیر یکی از مواد رایج استفاده شده در آن ها است. حتی در فرانسه، زمانی که به پاتیسری را مدنظر قرار می دهید، می توانید طیف وسیعی از طرح های متنوع از ساده تا پیچیده را پیدا کنید که به صورت بی نظیر تزئین شده و بسیار خوشمزه هستند. شرکت گز و شیرینی قصر فردوس نیز به عنوان اولین و برترین تولیدکننده پاتیسری فرانسه (patisserie francaise) در ایران و با بیش از نیم قرن فعالیت حرفه ای در این زمینه، با ارائه محصولات شیرینی جات فرانسوی، یک هدیه از زندگی را به اشتراک گذاشته است.لیسانس آشپزی فرانسوی Ducasse تنها دوره ای است که به طور کامل برای تولید شیرینی ها اختصاص داده شده است و اجازه می دهد تا در سه سال تمام دانش فنی و مهارت های مدیریتی مورد نیاز برای برآوردن الزامات بخش را بدست آورد. با تبدیل شدن به یک سرآشپز شیرینی در قنادی یا یک آزمایشگاه، یک شیرینی‌پز کارآفرین، می توان آموزش تعالی را برای حرفه خود در هر کشوری نظیر ایران، فرانسه یا سایر کشورها انتخاب کرد.

بدون شک، سرآشپز مشهور شیرینی‌جات فرانسوی، Pierre Hermé می تواند به عنوان آغاز کننده انقلاب هنر پاتیسری فرانسوی لقب گیرد. طی دهه گذشته، او با تکیه بر ایده ها، تکنیک ها و طعم های جدید خود توانسته است شیرینی های فوق العاده ای را خلق کند و با موفقیت خود، الهام بخش نسل پنیر های شیرینی شود.

در ادامه پیشرفت ها در زمینه محصولات شیرینی‌جات، موج جدید سرآشپزها به طور کامل به دنبال ایده زایی در این عرصه هستند به طوری که امروزه از طریق بازنگری کلاسیک پاتیسری فرانسوی و استفاده از دانش معاصر خود برای ایجاد نسخه های مدرن غذاهای سنتی، به دنبال کسب احساسات دوران کودکی در اشخاص هستند.

در فرانسه، آموزش آشپزخانه های شیرینی عمدتا توسط گواهی صلاحیت حرفه ای (CAP) شیرینی ساز تهیه می شود که شامل شیرینی، بستنی، شکلات و نیز سایر موارد می باشد. پس از تمرین و آموزش، سرآشپز می تواند یکی از تخصص زیر را انتخاب نماید:

BM: (مدرک کارشناسی ارشد) در 2 سال؛

مدرک لیسانس تخصصی: مدرک کارشناسی حرفه ای "شیرینی پزی" یا فن آوری هتل (BTH)؛

گواهی تجاری فنی: "آشپز شیرینی BTM"؛

مکمل: "نانوایی تخصصی MC" یا "MC شیرینی سازی- شیرینی- شکلات- بستنی".

آموزش شیرینی فرانسوی Ducasse، یک روش منحصر به فرد با ترکیب کلاس های کاهش یافته و میزان بالای تمرین برای نظارت شخصی و یادگیری موثر کنترل حرکت است. به همین ترتیب، برنامه کارشناسی آشپزی فرانسوی با چندین مورد مواجه می شود که طی آن شما مهارت هایی را که در طول درس های خود به دست آورده اید را تمرین می کنید.

پاتیسری فرانسوی قصر فردوس، تازه ترین ترکیبات را با یک آرایش هنری ترکیب می کند تا شیرینی های سنتی فرانسه و دسرها را با طعمی لذیذ و فراموش نشدنی بسازد. شرکت گز و شیرینی قصر فردوس با استقرار در شهر اصفهان، انواع شیرینی، کیک، نان، شکلات و سفارشی عروسی و کیک های ویژه را ارائه می دهد. قنادی قصر فردوس را برای یک طعم فراموش نشدنی از شیرینی‌جات، دسر عجیب و غریب، برای یک هدیه یا رویداد ویژه تجربه کنید.

با توجه به اینکه امروزه صنعت شیرینی سازی در ایران در دهه های اخیر فعالیت بسیاری در زمینه شیرینی های خشک و سنتی داشته است؛ با این وجود نمی توان از تغییر ذائقه و تمایل افراد به طعم شیرینی و کیک های برگرفته از مدل ها و نام های خاص، غافل شد. در این روزها برخی مدل های شیرینی بسیار محبوب شده اند برای مثال شیرینی چشم عروس (شباهت با چشم عروس)، سکه داماد، شیرینی های دانمارکی، گل پسر، ماکارون، ای کلر و بسیاری از شیرینی‌جات دیگر که با طعم و ظاهر زیبای خود، هر کسی را به خود جلب می کند.

شیرینی‌های پاتیسری فرانسوی قصر فردوس جادویی از طعم و مزه دارد، به عبارتی کیفیت و رایحه ای که در شیرینی‌های قصر فردوس وجود دارد، در هیچ یک از شیرینی‌های مشابه پیدا نمی‌شود. گز و شیرینی قصر فردوس با ارائه طرح های جدید شیرینی‌های فرانسوی، سفارشی سازی شیرینی‌جات از قبیل میل فای، زیکلر و ...، امکان خرید هر نوع شیرینی اعم از شیرینی پاتیسری به صورت کاملا در دسترس از طریق فروشگاه اینترنتی را فراهم نموده است.


انواع شیرینی فرانسوی:

شیرینی های فرانسوی معروف در سراسر جهان محبوبیت دارند و دستور پخت آن‌ها در همه قنادی‌ها به کار گرفته می‌شود. خوشمزگی و لطافت شیرینی های فرانسوی منجر شده تا تقاضا برای خرید شیرینی های فرانسوی همیشه وجود داشته باشد. امروزه می توان با مراجعه به پاتیسری فرانسه، هر کدام از شیرینی های فرانسوی را تهیه کرد. در این زمینه شرکت گز و شیرینی قصر فردوس با وجود قدمتی بالغ بر نیم قرن و با ارائه خاص ترین محصولات شیرینی فرانسوی با طعمی متمایز همراه با فروشگاه اینترنتی، در زمینه پخت انواع شیرینی های خوشمزه فرانسوی فعال بوده و قادر به خدمات رسانی به کلیه مشتریان در سراسر ایران عزیز می باشد. در ادامه سعی می شود چند نمونه از شیرینی های فرانسوی معروف به صورت مختصر معرفی شوند.

1 - ناپلئونی (Mille-feuille)

شاید ناپلئونی معروف ترین شیرینی فرانسوی در ایران باشد که همه به خوبی با طعم و مزه آن آشنا هستید. Mille-feuille نام اصلی این شیرینی در فرانسه است. شیرینی ناپلئونی یا شیرینی سه لایه را با خمیر هزارلا و یا خمیر یوفکا هم می توان تهیه کرد.۲- کرواسان (Croissant)

کرواسان شیرینی معروف فرانسوی، کرواسان نوعی شیرینی سبک و پف دار است که در فرانسه برای صبحانه استفاده می شود. انواع ساده، شکلاتی، مغزدار و پنیری کرواسان در ایران به راحتی پیدا می شود.۳- تارت (Tarte Tatin)

تارت ها از شیرینی هایی هستند که در تمام دنیا طرفدار دارند. هر کشوری با کمی تغییر در طرز تهیه تارت های بومی خود را عرضه می کند. خمیر بریزه اصلی ترین قسمت تارت است که با آرد، تخم مرغ و کره تهیه می شود.۴- اکلر (Éclair)

این شیرینی منشا فرانسوی دارد و گفته می شود برای اولین بار توسط سر آشپز مشهور فرانسوی ”ماری آنتوان کارم” تهیه شده است. اکلر نان خامه ای نیست ولی نان اکلر شباهت زیادی به نان خامه ای دارد. خمیر پفی و خامه همان طعم نان خامه ای را ایجاد می‌کند. اکلر از شیرینی های فرانسوی معروف هست که با دو تکه نان دراز پف کرده و خامه زده شده تهیه می شود.۵- ماکارون

پایه شیرینی ماکارون از سفیده تخم مرغ و شکر تهیه شده و شیرینی سبکی و خوشمزه ای برای بچه هاست. این شیرینی های رنگی انتخاب خوبی برای تولدهای کودکان و جشن هاست. ماکارون را تا هنگام مصرف در یخچال و ظروف در بسته نگهداری می کنند تا تازگی خود را حفظ کند. ماکارون در فریزر تا مدت های بیشتری قابل نگهداری است.6-وافل وانیلی

وافل شیرینی سنتی فرانسه و به خصوص پاریس به حساب می‌آید. مخصوصا وافل وانیلی که بسیار ترد و نازک هستند و معمولا در همه شیرینی فروشی ها به فروش می رسند.7-Beignet

این شیرینی که با آرد، شیر، شکر و بهبود دهنده تهیه می‌شود، می بایست در روغن سرخ شده تا لذیذ و خوشمزه شود. معمولا روی شیرینی نیز پودر شکر یا قند پاشیده می‌شود.

8-پالمیه (Palmier)

این شیرینی خوشمزه فرانسوی از خمیر هزارلا و به شکل قلب تهیه می شود. خمیر هزارلا نوعی خمیر مخصوص می باشد که هر بار با وردنه پهن شده و دوباره تا شده و هر بار مقداری کره و شکر روی خمیر پاشیده می شود.9-سابله

یکی از معروف ترین شیرینی های فرانسوی همین شیرینی های گرد و دالبری هستند. با آرد، بادام پوست کنده، تخم مرغ، کره، بیکینگ پودر و وانیل درست شده و روی شیرینی ها، معمولا تخم مرغ گذاشته می شود.10-پیتیویه (Pithiviers)

Pithiviers در اصل یه نوع پای هستش که موقع برش به شکل بسیار زیبایی دیده می شود. معمولا این پای در روز ششم ژانویه خورده می شود.


اطلاعات تماس

download  اصفهان , بهارستان , بلوار هدایت , بین خیابان ایثار و خیابان ولی عصر , شیرینی قصرفردوس

download3232 031-36850562-3

download 2 پشتیبانی فروش : 09135065811

download 4  ایمیل :


 

  telegram 9  کانال تلگرام   instagram-logo 1  صفحه اینستاگرام 


 

 download-android

نماد الکترونیکی اعتماد


 

آی دی تلگرام نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و شکایات : ghasreferdos4@

عضویت در خبرنامه

captcha
JoomShaper